• 22 886 30 70

Czy warto kupić ubezpieczenie od rezygnacji z noclegów w hotelu

hotel-rexio
ubezpieczenie kosztow rezygnacji z hotelu
Drodzy klienci, sami musicie zdecydować czy warto kupić ubezpieczyć się na okoliczność nieprzewidzianych sytuacji lososwych, które mogą nam się przytrafić. Przytoczę swój własny przykład na niewielkie pieniądze, ale jednak odzyskane. 30 listopada 2016 r. kupiłem na jednym z portali oferujących noclegi w hotelach w Kołobrzegu. Wybraliśmy hotel dla 2 osób dorosłych i dziecka lat 6. Transakcja opiewała na 800 PLN za pobyt od 03 do 06 grudnia. Na portalu płaciłem kartą kredytową. Kupiłem hotel z rana, jednak wieczorem stwierdziłem, że może mimo krótkiego czasu do wyjazdu ubezpieczę ten pobyt. Kwota ubezpieczenia wyszła śmiesznie niska tzn. 24 PLN. 02 listopada poczułem się źle, dostałem objawów grypy, wysoka temperatura. Pojechałem na nocną wizytę, lekarz zbadał mnie, zapisał leki i wystawił zwolnienie lekarskie L4.
Przyjechałem do domu zalogowałem się na portal z hotelami i anulowałem pobyt. Dwa dni później napisałem do ubezpieczyciela pismo dotyczące zwrotu od rezygnacji z noclegów w hotelu. Od momentu wysłania pisma do ubezpieczyciela do zwrotu pieniędzy minęło miesiąc. 
Reasumując co musicie zrobić jeżeli kupiliście nocleg w hotelu :
 1. jeżeli przez portal oferujący noclegi to po zalogowaniu się w „panelu klienta” musicie anulować pobyt.
 2. jeżeli w biurze podróży musicie wysłać na piśmie anulację.
 3. jeżeli bezpośrednio w hotelu to też trzeba anulować.
 4. pod żadnym pozorem nie możemy zostawić rezerwacji bez anulowania.
 5. Po anulacji noclegów w hotelu musimy otrzymać informację na piśmie o kosztach anulowanych noclegów niezależnie gdzie dokonywaliśmy zakupu hotelu.
 6. Jeżeli powodem rezygnacji z hotelu jest sytuacja zdrowotna wtedy otrzymamy zwolnienie lekarskie L4 lub zwolnienie na opiekę nad chorym dzieckiem
 7. Będąc u lekarza koniecznie pamiętaj aby zrobić zdjęcie swojej karty pacjenta z opisem choroby. Ubezpieczyciel na 100% zwróci się abyście udostępnili te dane pod rygorem odrzucenia roszczenia o zwrot pieniędzy.
Jakie dokumenty należy przygotować dla ubezpieczyciela w kontekście kosztów rezygnacji z noclegów w hotelu jeżeli przyczyną jest nagłe zachorowanie :
 1. Kopia zarezerwowania noclegów w hotelu wraz z kwotą za hotel.
 2. Kopia anulacji rezerwacji z noclegów w hotelu wraz z kwotą anulacji.
 3. Kopia zwolnienia lekarskiego.
 4. Kopia twojej karty pacjenta (takie dane jak imię i nazwisko, adres, pesel oraz opis choroby wraz z datą zgłoszenia do lekarza), będąc u lekarza zróbcie zdjęie karty.
 5. Kopia potwierdzenia wpłaty za nocleg w hotelu.
 6. Wypełniony formularz zgłoszenia szkody.
Wszystkie powyższe dokumenty wysyłamy na adres ubezpieczyciela. Pamiętajcie, pierwszym krokiem jest wykonanie telefonu na infolinię ubezpieczyciela, tam uzyskacie informacje gdzie wysłać oraz gdzie szukać formularza zgłoszenia szkody.
 
Gdybym nie wydał 24 zł na ubezpieczenie kosztów rezygnacji z noclegów w hotelu straciłbym 800 zł. Każdy z was sam musi pomyśleć czy warto się ubezpieczać nawet jadąc w Polskę nie koniecznie za granicę.
 • 2016-12-10 17:18:00