• 22 886 30 70

Polisa narciarska - ubezpieczenie o którym trzeba pamiętać.

ubezpieczenie-narciarskie

Sezon zimowy zaraz się rozpocznie, pierwsze stoki ruszą lada moment. Z każdym dniem przybywa otwartych wyciągów narciarskich. Wybierających się na zimowy wypoczynek z nartami czy snowboardem oprócz poszukiwania odpowiedniego miejsca z doskonałymi warunkami do uprawiania narciarstwa powinna także zainteresować sprawa dodatkowego ubezpieczenia narciarskiego.
Podstawowe ubezpieczenie nie obejmuje wszystkich zagrożeń jakie czyhają na narciarza - zwłaszcza przy wyjeździe na zagraniczne stoki na Słowację, do Austrii czy Włoch.

Ubezpieczenie dla osób wyjeżdżających na narty i snowboard, którą powinien się posiadać miłośnik sportów zimowych wyjeżdżający za granicę powinna obejmować:

  • KL - koszty leczenia,
  • Koszty poszukiwania i ratownictwa górskiego,
  • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków,
  • Koszty transportu,
  • Ubezpieczenie OC za szkody wyrządzone osobom trzecim,
  • Ubezpieczenie sprzętu sportowego,
  • Usługi Assistance.

Na terenie Polski polisa narciarska nie będzie obejmować kosztów leczenia, ponieważ na terenie naszego kraju są one zagwarantowane przez NFZ. Jeżeli nie wykupimy dodatkowo polisy NNW, kosztów ratownictwa, OC w życiu prywatnym (obejmujących różne wypadki które mogą przydarzyć się na stoku), czy ubezpieczenia sprzętu narciarskiego, niestety z własnej kieszeni będziemy musieli w tym przypadku pokryć koszty związane z akcją ratowniczą w górach, czy roszczenia osób trzecich.

Czy wybieramy się na narty sami, czy też na wypoczynek w górach zorganizowany przez biuro podróży, to w każdym z tych przypadków nie zapominamy o dodatkowym ubezpieczeniu. Często ubezpieczenie które obejmuje nas w ramach wycieczki jest na podstawowym poziomie i nie obejmie niektórych zdarzeń losowych którymi jesteśmy zagrożeni.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo różne pakiety ubezpieczeniowe dla narciarzy i snowboardzistów.
Koszt polisy narciarskiej zaczyna się już od kilku złotych dziennie - jest to niewielka kwota za spokojny wypoczynek.


Polisa narciarska dla odpoczywających w Polsce


Polisa narciarska dla odpoczywających w Austrii


Polisa narciarska dla odpoczywających we Włoszech


Polisa narciarska dla odpoczywających we Francji


Polisa narciarska dla odpoczywających w Czechach


Polisa narciarska dla odpoczywających na Słowacji

  • 2016-10-29 21:16:00