• 22 886 30 70

Ubezpieczenie a choroba przewlekła

fokep2

UBEZPIECZENIE OD CHORÓB PRZEWLEKŁYCH

Za chorobę przewlekłą uznaje się każde zaburzenie bądź odstępstwo od normy które:

- jest permanentne

- pozostawia po sobie trwałe zmiany patologiczne

- wymaga specjalnego leczenia, obserwacji i długiego nadzoru

- jest leczone stale lub okresowo

Choroby przewlekłe stanowią główny powód umieralności na świecie. Do najczęściej występujących zalicza się różnego rodzaju nowotwory, cukrzycę i chorobę wieńcową oraz schorzenia układu oddechowego.

Osoby leczące się na choroby przewlekłe wybierające się poza granice naszego kraju powinny obowiązkowo wykupić odpowiednie ubezpieczenie. Jeśli zdarzyłoby się, że przeciętny „Kowalski” po dwóch zawałach serca i operacji wszczepienia bajpasów dostałby zawału podczas pobytu w Egipcie, a nie posiadałby ubezpieczenia od chorób przewlekłych musiałby pokryć koszty leczenia i transportu. Te są niemałe. Przeważnie kwoty wahają się w granicach 100-200 tys pln.  Z pewnością wielu słyszało o sytuacji, kiedy szpital w Egipcie zażądał od rodziny zmarłego na wylew mężczyzny 100tys zł za hospitalizację, w przeciwnym wypadku nie chciał wydać ciała rodzinie. Firma ubezpieczeniowa nie chciała pokryć kosztów, ponieważ zmarły leczył się wcześniej na serce. 

Zwykłe ubezpieczenie zawarte w pakiecie wycieczek dotyczy tylko nagłych, niespodziewanych zachorowań.  Jeśli więc chcemy dodatkowo ubezpieczyć się od chorób przewlekłych musimy zapłacić około 300-400% składki podstawowej. Przykładowo zwykłe ubezpieczenie z kosztami leczenia wynosi 24zł, a to samo ubezpieczenie ze zwyżką od chorób przewlekłych wyniesie nas ok. 100zł. Warto jednak o tym pamiętać ponieważ w przypadku jakiejkolwiek szkody za granicą ubezpieczyciel z pewnością prześledzi historię naszego leczenia w kraju.

Istotną sprawą jest również łączenie ubezpieczenia od chorób przewlekłych z polisą od kosztów rezygnacji z podróży. Klienci planujący wyjazdy zagraniczne z dużym wyprzedzeniem, często wykupują dodatkowo ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży. Dotyczy ono zdarzeń losowych jak np. nagłe zachorowanie, nieszczęśliwy wypadek czy wcześniejszy poród. Wówczas klient może zrezygnować z wyjazdu, a ubezpieczyciel zwraca mu wpłacone środki pieniężne ( w zależności od wykupionego wariantu 80% lub 100%) Jeśli jednak klient zrezygnował z wyjazdu z powodu choroby będącej następstwem schorzenia przewlekłego, nie otrzyma nawet 1% zwrotu. Dlatego jeśli istnieje ryzyko rezygnacji z wyjazdu z powodu choroby przewlekłej jednego z członków rodziny, należy poszerzyć to ubezpieczenie o zwyżkę od chorób przewlekłych. Warto dopłacić wyższą kwotę bo w przypadku rezygnacji spowodowanej powikłaniami po zawale czy na przykład kamicą nerkową możemy się pożegnać ze zwrotem za wyjazd.

Jeżeli jesteś zainteresowany porównaniem dobrych ubezpieczeń turystycznych zawierających ubezpieczenie od chorób przewlekłych, możesz to zrobić na naszej porównywarce ubezpieczeń online rexio.pl

  • 2014-08-20 14:24:00