• 22 886 30 70

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży, wakacji, hotelu, biletu lotniczego

ubezpieczenie-rezygnacji-z-wycieczki

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży

Ubezpieczenie to dotyczy wycieczek wykupionych na terenie Polski w biurze podróży jaki i zakupionych biletów lotniczych, autokarowych i promowych oraz samych noclegów w hotelach. Jest to ubezpieczenie które gwarantuje nam zwrot pieniędzy za wykupioną w biurze podróży imprezę turystyczną, wycieczkę, hotel, prom itd. w przypadku kiedy z przyczyn losowych będziemy musieli zrezygnować z naszych planów wyjazdowych. Przyczynami rezygnacji mogą być np.

  • nieszczęśliwy wypadek
  • nagłe zachorowanie
  • poważna szkoda w mieniu
  • śmierć osoby bliskiej
  • zwolnienie z pracy Ubezpieczonego lub osoby bliskiej

Jeżeli wykupimy wariant ubezpieczenia ze zwrotem 100% wtedy ubezpieczyciel zwróci nam całość poniesionych wydatków na zakup imprezy turystycznej.

Co to jest impreza turystyczna - to dwie połączone usługi turystyczne na jednej umowie np. hotel + transport (samolot, autokar, prom). Ogólnie można powiedzieć, że koszt wykupienia takiego ubezpieczenia wacha się w granicach 2,5% - 3% wartości imprezy np. jeżeli impreza kosztuje 10.000 PLN wtedy składka ubezpieczenia wyniesie 300 PLN. Ubezpieczenie to możesz wykupić nawet po 7 dniach od podpisania umowy na imprezę turystyczną, szczegóły znajdziesz na stronie UBEZPIECZENIE KOSZTÓW REZYGNACJI Z PODRÓŻY . Ochrona ubezpieczeniowa rozpoczyna się z dniem wykupienia polisy i trwa do dnia poprzedzającego wyjazd. Jest to ubepzieczenie które warto wykupić jeżeli do naszego wyjazdu pozostało bardzo dużo czasu i nie wiemy jakie zdarzenia mogą nas spotkać w tym okresie. Jeżeli wykupimy w biurze podróży np. wycieczkę do Chorwacji z własnym transportem wtedy to ubezpieczenie nie jest właściwe, zastosowanie w tej sytuacji ma ubezpieczenie anulacji rezerwacji noclegów .


Powyższe informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.

  • 2015-01-17 21:23:00