• 22 886 30 70

Ubezpieczenie salonu kosmetycznego

W Polsce działa blisko 10 tys. gabinetów kosmetycznych i zapotrzebowanie rynku na tego typu działalność ciągle wzrasta.  Kobiety w dziesiejszych czasach chcą być piękne, młode i dbać o siebie. Dlatego otwarcie gabinetu kosmetycznego może wiązać się z dużym zyskiem. Jak przy każdej działalności, również w tym wypadku może zaistniec sytuacja losowa, która narazic nas na finansowe straty. Zamiast planowanych zysków popłyniemy finansowo w wielkie straty. Jednym z najtańszych i sprawdzonych sposobów zabazpieczenia się przy takimi przypadkami jest kompleksowe ubezpieczenie swojej firmy.
Zdarzenia losowe: zalanie czy pożar mogą skutecznie uniemożliwić prowadzenie biznesu. Do tego rozsądnie jest też zabezpieczyć się przed ewentualną kradzieżą z włamaniem, oraz wandalizmem. Zakres ubepieczenia majątku może obejmować lokal użytkowy, nakłady inwestycyjne,wysposażenie salonu, gotówkę w lokalu oraz szyby od ewentualnych stłuczeń. Prowadzenie zakładu kosmetycznego to duża odpowiedzialność. Kosmetyczki, styliści paznokci, osoby prowadzące solarium narażone są na ryzyka związane z powikłaniami po wykonanych zabiegach kosmetycznych. Do możliwie występujących zagrożeń można zaliczyć min. nieumyślne skaleczenie klientki, uszkodzenie płytki paznokcia, reakcje alergiczne, zakażenie grzybicą lub gronkowcem. Pokrzywdzony klient może wnieść sprawę do sądu. Osoba, która wykonała zabieg, choć wyrządziła szkodę nieumyślnie, może ponieść spore konsekwencje finansowe. W jednym momencie, przez przypadek, dobrze prosperujący salon kosmetyczny może znaleźć się na skraju bankructwa. Większość Towarzystw Ubezpieczeniowych już w ramach standardowego ubezpieczenia Odpowiedzialności Cywilnej, bez konieczności zakupu dodatkowych ryzyk, zabezpiecza najpopularniejsze zabiegi kosmetyczne, takie jak : botox, makijaż pernamentny, mikrodermabrazja(kwasy), mezoterapia igłowa i bezigłowa oraz zabiegi laserowe.
Bardzo istotne klauzule przy tego typu działalności to:
- OC za produkt- dla salonów, które sprzedają produkty kosmetyczne,
- Klauzula przeniesienia chorób zakaźnych i zakażen - na wypadek zwrotu kosztów leczenia i konieczności zadośćuczynienia za doznaną przez klienta krzywdę.
Warto zwrócić uwagę na sumę gwarancyjną, którą towarzystwo ubezpieczeniowe pokryje ewentualne roszczenia. Te wahają się w przedziale do 100.000 do 1.000.000.
Biorąc pod uwagę wysokie koszty odszkodowań o które walczą klienci w związku z powikłaniami po zabiegach, nie warto wybierać najniższej sumy ubezpieczenia.
Również w przypadku pożaru lub zalania lokalu, w którym prowadzona jest działalność, suma ubezpieczenia i zakres mają ogromne znaczenie.
Składka roczna za polisę chroniącą zakład kosmetyczny, w zależności od wariantu i wybranych ryzyk mieści się w przedziale 400 zł-1.000 zł.

Jeżeli jesteś zainteresowany ubezpieczeniem gabinetu kosmetycznego zadzwoń : 502 693 995

Czytaj więcej
Czytaj mniej
 
 
 
Poniżej publikujemy przykładowe wyliczenie polisy w zależności od pakietu każdego ubezpieczyciela