• 22 886 30 70

Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego

UBEZPIECZENIE SPRZĘTU ELEKTRONICZNEGO
Sprzęt elektroniczny jest w dzisiejszych czasach nieodłącznym atrybutem każdego człowieka.
Wszechobecne telefony, laptopy, telewizory, kamery zdominowały XXI wiek i nie wyobrażamy sobie już bez nich życia.
Biorąc pod uwagę fakt, że inwestujemy w elektronikę spore pieniądze, warto pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu jej, szczególnie jeśli jesteśmy przedsiębiorcami, a sprzęt służy nam do codziennych obowiązków zawodowych. Utrata lub uszkodzenie sprzętu może narazić naszą firmę na poważne straty finansowe. W ramach ubezpieczenia sprzętu eletronicznego możemy objąć ochroną:
Elektroniczny sprzęt stacjonarny i przenośny:
- elektroniczny sprzęt biurowy,
- sprzęt telekomunikacyjny, alarmowy, przemysłowy,
- sprzęt RTV,
- urządzenia zasilające i klimatyzacyjne,
- sprzęt elektroniczny zamontowany na stałe w środkach transportu.
W ramach ubezpieczenia podstawowego powyższy sprzęt możemy ubezpieczyć na wypadek zdarzeń losowych: pożaru, uderzenia pioruna, powodzi, deszczu, huraganu, zalania z urządzeń wodno- kanalizacyjnych. W zakresie rozszerzonym dodatkowo ochroną możemy objąć przedmiot ubezpieczenia na wypadek kradzieży z włamaniem i rabunku. W przypadku firm, które mają większą ilość urządzeń elektrycznych warto pomyśleć o ubezpieczeniu All Risk (od wszystkich ryzyk), w ramach którego poza ryzykiem żywiołów i kradzieży można zabezpieczyć się na wypadek:
- niewłaściwego użytkowania sprzętu, zaniedbania lub błędów w obsłudze,
- wad produkcyjnych i konstrukcyjnych, które wystąpią po okresie gwarancji,
- przepięć.

Koszt ubezpieczenia sprzętu elektronicznego zależy od wielu czynników, głównie należą do nich - zakres ubezpieczenia, roczny obrót firmy, wysokość sum ubezpieczenia, ocena ryzyka pożarowego i kradzieżowego. Składka roczna może mieścić się w przedziale 400 zł - 1500 zł.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani przygotowaniem oferty na ubezpieczenie sprzętu elektronicznego prosimy dzwonić : 502 693 995

Czytaj więcej
Czytaj mniej
 
 
 
Poniżej publikujemy przykładowe wyliczenie polisy w zależności od pakietu każdego ubezpieczyciela